MasterID Hotel RFID, czyli jak zapobiec kradzieży tekstyliów hotelowych?

Ręcznik, szlafrok, poduszka, a nawet… nocna lampka. Goście hotelowi na całym świecie potrafią wynieść z hotelu nie tylko przeróżne produkty. Wliczasz je w koszty i ponosisz konsekwencje nieuczciwego zachowania klientów? Już nie musisz.

Z tego artykułu dowiesz się:

– co pozwoli ci zabezpieczyć hotel przed kradzieżą?
– w jaki sposób działa system MasterID Hotel RFID?
– jak w pełni wykorzystać jego potencjał?

Antykradzieżowy system MasterID Hotel RFID

Kradzież hotelowego wyposażenia to temat, który niesłusznie bywa zamiatany pod dywan. Przyjęło się, że goście przywłaszczają sobie ręczniki, pościel czy inne akcesoria i nie tylko nie ponoszą żadnych konsekwencji, ale też potrafią… chwalić się swoimi podbojami. Okazuje się, że istnieje rozwiązanie skutecznie eliminujące ten proceder.

System MasterID Hotel RFID, który zapobiega zarówno świadomym kradzieżom, jak i sytuacjom, gdy goście przypadkowo zapakują do walizki nie swoje rzeczy.

Hotele zmagające się z plagą kradzieży zyskują ogromne oszczędności wynikające ze znacznego ograniczenia kosztów uzupełniania stanów tekstyliów czy bielizny hotelowej. Innowacyjny system zintegrowany z innymi aplikacjami pozwala odczuć ekonomiczną poprawę już po kilku miesiącach od wdrożenia. W tym czasie inwestycja w MasterID Hotel RFID powinna się zwrócić i zacząć przynosić czysty zysk.

Natychmiastowa reakcja na kradzież

Zaawansowany technologicznie system zakłada dyskretne oznakowanie hotelowego wyposażenia tagami RFID. Zamontowane w krytycznych punktach czytniki monitorują przenoszenie rzeczy i kiedy wykryją, że ręcznik, szlafrok czy prześcieradło są wynoszone poza wyznaczoną strefę (najczęściej wyjście z hotelu), natychmiast alarmują o tym obsługę.

Funkcjonalność systemu pozwala zdecydować o tym czy zawiadomienie o próbie wyniesienia wyposażenia będzie dyskretne, czy wręcz przeciwnie — jawnie oznajmi, że doszło do nieprzyjemnego incydentu.Najważniejsze jednak jest to, że system działa natychmiastowo i pozwala reagować w czasie rzeczywistym. Chipy RFID są odporne na kontakt z wodą i wysokie temperatury, więc regularne pranie i prasowanie tekstyliów i bielizny nie wpływa na ich właściwości.

MasterID Hotel RFID dla wymagających

Działanie antykradzieżowe to najważniejsza funkcja systemu, jednak jego wdrożenie niesie ze sobą także inne korzyści.Dzięki terminalowi RFID można kontrolować współpracę z pralnią i egzekwować jej odpowiedzialność za powierzane do czyszczenia rzeczy. Ich skanowanie podczas oddawania i powrotu do hotelu gwarantuje pełną wiedzę na temat tego, czy nie zaginęła żadna sztuka.System jest też doskonałym pomocnikiem w inwentaryzacji. Wystarczy połączyć go z dedykowanym programem MasterID, by robić cykliczne, rzetelne zestawienia.

Dużą zaletą systemu MasterID Hotel RFID jest ponadto łatwość jego integracji z innymi, już funkcjonującymi w hotelu programami. Dzięki płynnej wymianie danych efektywność jego działania jest jeszcze większa. Kolejną dobrą informacją jest fakt, że koszt wdrożenia ponosi się jednorazowo, a producent nie pobiera abonamentu ani żadnych innych, periodycznych opłat.

Zainteresowany? Odwiedź stronę twórców systemu i poznaj szczegóły. Jeśli masz pytania, możesz liczyć na profesjonalną pomoc oraz zupełnie bezpłatną konsultację RFID, którą umówisz na stronie masterid.pl/konsultacje-rfid.

 

Written By
More from Horecatime
Fine Dine
Producent i Dystrybutor wysokiej klasy produktów dla gastronomii.
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *