Wyposażenie lokalu gastronomicznego — jakie wybrać?

W każdym lokalu gastronomicznym podstawą jest zachowanie czystości. Sprzęty i meble mające kontakt z żywnością muszą być bezpieczne i stworzone z materiałów niezawierających szkodliwych substancji. Poznaj rady dotyczące wyboru odpowiedniego wyposażenia.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jakie meble są ci potrzebne?
– na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?
– gdzie najlepiej kupić wyposażenie dla gastronomii?

Zadbaj o komfort pracy

Jeśli planujesz otwarcie lokalu lub chcesz kupić nowe meble do kuchni, warto zastanowić się, które z nich są niezbędne. W każdym lokalu podstawą są zlewy, w których można sprawnie i z łatwością umyć naczynia, garnki, sztućce i akcesoria. Opcja dwukomorowa znacznie zwiększa wygodę podczas pracy. Na pewno przyda się również profesjonalny okap ze stali nierdzewnej. Skośny, trapezowy, skrzyniowy? Zastanów się, który najlepiej sprawdzi się w twojej kuchni.

 

Kucharze potrzebują też roboczego stołu. Przygotowywanie składników na potrawy dla gości powinno przebiegać w odpowiednim tempie, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Świetnie sprawdzą się stoły ścienne lub centralne na regulowanych nóżkach, wykonane z niezawodnej stali nierdzewnej. Nie zapomnij też o szafach i regałach do przechowywania różnego rodzaju produktów i akcesoriów. To wszystko sprawi, że kuchnia stanie się komfortowym miejscem do wydajnej pracy.

Czas na zakupy!

Wiesz już, jakie meble są niezbędne. Teraz należy oszacować, jak duże powinny być. W zależności od gabarytów zaplecza kuchennego oraz realnych potrzeb podejmij mądrą decyzję. Zapoznaj się z wymaganiami Sanepidu i BHP, by stworzyć bezpieczne miejsce. Kolejnym aspektem jest funkcjonalność. Nie warto wydawać pieniędzy na meble i sprzęty, które nie będą używane. Postaw na wysoką jakość, a nie ilość. 

 

Zwróć uwagę na materiały, z jakich są wykonane elementy wyposażenia. W kuchni doskonale sprawdza się neutralna smakowo i zapachowo stal nierdzewna. Posłuży pracownikom wiele lat przy minimalnym wysiłku i zachowaniu podstawowych zasad higieny w lokalu gastronomicznym. Ostatnia, na pewno ważna dla ciebie kwestia dotyczy ceny. Pamiętaj, że podejrzanie tanie produkty najprawdopodobniej nie zaskoczą cię trwałością. Zdecydowanie lepiej jest kupić wysokogatunkowe meble od sprawdzonego producenta.

El Gastro

Zlew dwukomorowy

El Gastro dla gastronomii

El Gastro to sklep internetowy, w którym czeka profesjonalne wyposażenie dla lokali gastronomicznych. Przemysłowe produkty doskonale sprawdzą się zarówno w restauracjach, jak i barach czy piekarniach. Znajdziesz tutaj modele o wielorakich funkcjach, różnych rozmiarach i parametrach technicznych. Wyposażenie jest wykonane z solidnej stali nierdzewnej, więc łatwo można utrzymać je w niezbędnej czystości.

 

Firma El Gastro powstała, by wesprzeć twój lokal w codziennej pracy gwarantując niezwykły komfort, wysoką jakość i bezpieczeństwo. Odwiedź sklep już dziś, a jeśli w twojej głowie pojawią się jakiekolwiek pytania dotyczące oferowanych produktów, sympatyczna i profesjonalna obsługa pomoże ci dokonać wyboru.

More from Julia Bortkiewicz
Wybieramy nowoczesne systemy podłogowe Alfa System
Zobacz, jakie podłogi proponuje renomowany producent Alfa System.
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *