Wycieraczka do hotelu i restauracji — jaką wybrać?

Jakiej wycieraczki potrzebujesz w swoim lokalu? Zazwyczaj nie zwracasz na nią uwagi, a to błąd. Zobacz, dlaczego jest ważna i jak wybrać tę najlepszą.

Z tego artykułu dowiesz się:

Jakie zalety ma posiadanie wycieraczki?

Wycieraczka w hotelu lub restauracji to świetne rozwiązanie zapewniające nie tylko czystość, ale mocno ograniczające zużycie powierzchni podłogi czy posadzki. Dobrze dobrana, będzie służyć przez lata, mimo codziennej, znaczącej eksploatacji. Chroni lokal przed zanieczyszczeniami z zewnątrz, co szczególnie sprawdza się jesienią i zimą, gdy goście mogą przynieść pod butami spore ilości błota.

Najważniejszą funkcją, jaką pełni wycieraczka jest utrzymanie porządku. Pozwala na oczyszczenie butów, a dokładniej ich podeszew z piasku i innych zabrudzeń, jakie się na nich zgromadziły. Oprócz tego doskonale pochłaniana wodę. Oczywiście warto wspomnieć także o walorze wizualnym wycieraczki – jest wizytówką obiektu, na którą wchodzący do nas goście od razu zwracają swoją uwagę, dlatego nie może być przypadkowo wybrana. Powinna zachwycać swoim ciekawym designem. Atrakcyjne propozycje znajdziesz na przykład na stronie internetowej marki Unimat.

Wycieraczkę, z jakiego materiału wybrać?

Jaka wycieraczka do hotelu i restauracji będzie odpowiednia? Mamy do wyboru kilka rodzajów, m.in.:

  • wycieraczkę gumową, wytrzymałą i odporną na wilgoć. Wystarczy ją wytrzepać lub zmieść, by pozbyć się nagromadzonych zanieczyszczeń. Doskonale usuwa pyły, zbiera wodę i daje możliwość osuszenia obuwia, dzięki specjalnym wyżłobieniom, które znajdują się na jej powierzchni;
  • wycieraczkę kokosową, która charakteryzuje się grubym splotem i szorstką powierzchnią, doskonale zbierającą wszelkie, nawet te najdrobniejsze zanieczyszczenia. Świetnie wchłania wodę, co pozwala na utrzymanie czystości w lokalu. Producenci bardzo często montują ten model na specjalnych podkładach gumowych bądź z tworzyw sztucznych w celu ich stabilizacji. Kokosowa wycieraczka wewnętrzna do domu wyróżnia się także estetycznym wykończeniem. Dodatkowo dostępne są wersje z nadrukiem witającym gości;
  • wycieraczkę z tworzyw sztucznych, która swoją strukturą przypomina sztuczną trawę czy ostre igiełki. Niezwykle odporna na wilgoć i bardzo prosta w utrzymaniu jej w czystości. Ciekawe produkty proponuje Unimat.

Wycieraczki produkcji Unimat

Dla Twojego obiektu

Najchętniej wybierane wymiary i kształty

Jak dobrać właściwy kształt i wymiar wycieraczki wewnętrznej do hotelu lub restauracji? Aby dobrze pełniła swoją funkcję, musi mieć odpowiednio duża. Popularne są: 

  • wycieraczki kokosowe o wymiarach 90×60 cm, 
  • wycieraczki gumowe 120×80 cm, 
  • standardowe, choć nieduże wycieraczki o wymiarach 40×60 cm, doskonałe tam, gdzie nie możemy sobie pozwoli pozwolić na większy model, wycieraczki z tworzyw sztucznych na wymiar, które można kupić w rolkach i idealnie dopasować do swojego wnętrza.

Jeśli chodzi o kształty to dużym zainteresowaniem cieszą się:

  • wycieraczki okrągłe i półokrągłe, będące ciekawym rozwiązaniem. Są genialną ozdobą wnętrza oraz świetnie sprawują swoją rolę czyszczącą;
  • klasyczne wycieraczki prostokątne, pasujące do prawie wszystkich wejść. Podczas przechodzenia, zostają na niej wszelkie zanieczyszczeń. Może być położona prostopadle lub równolegle;
  • nietypowe propozycje producentów, jak w formie trójkąta, wielokąta, trapezu i wielu innych atypowych kształtach.  

Nie musisz już szukać. Wysokiej jakości wycieraczki czekają na ciebie na stronie www.wycieraczki.info.

More from Julia Bortkiewicz
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *