Winnica Jantoń

Winnica Jantoń - ogromna pasja

Ogromna pasja i 30 lat doświadczenia w branży winiarskiej oraz wizyty w setkach winnic na wszystkich kontynentach, pozwoliły właścicielom należycie przygotować się do stworzenia wyjątkowego miejsca na mapie polskich winnic, czego dowodem jest prawie trzydzieści medali i wyróżnień zdobytych przez ostatnie dwa lata na krajowych i międzynarodowych konkursach winiarskich.

Dom rodzinny...

Dom Jantoń wraz ze stajnią i winiarnią otoczony jest około dwu hektarową winnicą. Rodzina tworzy tu w zgodzie z tradycją i naturą głównie wina naturalnie słodkie z późnego zbioru oraz wina musujące najbardziej szlachetną metodą drugiej fermentacji w butelkach, które leżakują na osadzie drożdżowym minimum rok.

Wyjątkowa aromatyczność win

Winnica geograficznie położona jest na Wysoczyźnie Łaskiej leżącej w południowo-wschodniej części Niziny Południowowielkopolskiej. Szczepy winorośli są tu starannie dobrane do klimatu i warunków glebowych. Lekkie, zatrzymujące ciepło oraz przepuszczające wodę piaszczyste podłoże zapewnia jej winom wyjątkową aromatyczność, mineralność oraz finezję.