Relacja ze szkolenia domowych wędzarzy i masarzy dla działalności MOL i RHD

Relacja-ze-szkolenia-domowych-wołowinawędzarzy (1)_Easy-Resize.com
Relacja-ze-szkolenia-domowych-wołowinawędzarzy (1)_Easy-Resize.com

Wołowina coraz częściej gości na polskich stołach. Jednak większość z nas ogranicza jej przyrządzanie do gotowania i pieczenia. Walory odżywcze mięsa wołowego są doceniane nie tylko przez smakoszy, ale również przez doświadczonych dietetyków.

To czerwone mięso jest źródłem białka o wysokiej jakości biologicznej, ma witaminę B6, B12, żelazo oraz cynk i jest bogate w związki bioaktywne, takie jak tauryna, karnozyna, koenzym Q10 i kreatyna. Posiada niską zawartość tłuszczu i sodu. Zalety wołowiny oraz ciekawe sposoby jej obróbki zostały przedstawione podczas szkolenia domowych wędzarzy i masarzy dla działalności MOL i RHD. Dowiedz się więcej na jego temat.

Relacja-ze-szkolenia-domowych-wołowinawędzarzy (2)_Easy-Resize.com

Kto uczestniczył w szkoleniu?

Warsztaty odbyły się w dniach 20.01 – 22.04.2022 r. i zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczpospolitej Polskiej. Miało ono na celu zwiększenie wiedzy u konsumentów i producentów w temacie zalet odżywczych i prozdrowotnych wołowiny z polskich hodowli.

Wzięli w nim udział rolnicy hodowlani, producenci, przetwórcy z branży mięsnej. Nie zabrakło również przedstawicieli branży gastronomicznej, Kół Gospodyń Wiejskich, nauczycieli szkół gastronomicznych, rolniczych oraz technicy przemysłu spożywczego. W szkoleniu uczestniczyli też uczniowie wyżej wymienionych szkół, twórcy produktów tradycyjnych i regionalnych (MOL, RHD oraz konsumenci oceniający jakość produktów.

Relacja-ze-szkolenia-domowych-wołowinawędzarzy-mięso-wołowe (1)_Easy-Resize.com

Jak wyglądało szkolenie?

Zajęcia były prowadzone przez wysokiej klasy specjalistów, laureatów międzynarodowych konkursów kulinarnych (szczególnie grilla i barbecue). Podczas warsztatów uczestnicy korzystali z wysokiej jakości mięsa i przypraw, mieli do dyspozycji niezbędne narzędzia i sprzęt oraz dostęp do urządzeń grillo-wędzarniczych.

Osoby biorące udział w warsztatach mogły swobodnie korzystać ze stoisk szkoleniowych do przygotowywania potraw oraz miały dostęp do sal konferencyjnych czy materiałów pomocniczych i promocyjnych. Wśród nich znalazły się ulotki i broszury.

Organizatorzy zapewnili również zaplecze gastronomiczne oraz merytoryczną pomoc cenionych Mistrzów Kulinarnych. Nad prawidłowym, bezpiecznym przebiegiem szkolenia domowych wędzarzy i masarzy dla działalności MOL i RHD czuwał koordynator.

Relacja-ze-szkolenia-domowych-wołowinawędzarzy-mięso-wołowe (2)_Easy-Resize.com

Czy szkolenie zakończyło się sukcesem?

Tak! Warsztaty cieszyły się ogromnym powodzeniem. Zostały odpowiednio wcześniej wypromowane między innymi poprzez media społecznościowe i strony branżowe. O zadowoleniu uczestników świadczą wyniki ankiet. Uświadamiają one, jak ważne i potrzebne są tego typu wydarzenia i jak duże jest na nie zapotrzebowanie.

Osoby z branży są zainteresowane poszerzaniem wiedzy na temat innych metod obróbki wołowiny niż standardowe pieczenie i gotowanie. Świadomi konsumenci obecnie pragną czegoś więcej. Dlatego tak ważne jest wyjście im naprzeciw i serwowanie tego czerwonego mięsa w nowoczesny sposób, taki jak wędzenie i grillowanie. Mamy nadzieję, że tegoroczne szkolenie nie było ostatnim i już za rok będziemy mogli napisać o kolejnym wydarzeniu.

Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

More from Julia Bortkiewicz
Wyposażenie lokalu gastronomicznego — jakie wybrać?
Wybór wyposażenie lokalu gastronomicznego nie jest łatwy. Zobacz, na co warto zwracać...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *