Polskie hotele liczą na gwiazdki

polskie_hotele_licznana_gwiazdki_Easy-Resize.com
polskie_hotele_licznana_gwiazdki_Easy-Resize.com

Kategoryzacja hoteli w Polsce różni się od tej, która występuje w innych krajach na świecie. Oznacza to, że nasz trzygwiazdkowy hotel może różnić się standardem od obiektu z tą samą ilością gwiazdek na przykład w Indiach czy Szwecji. Jakie warunki muszą spełniać polskie hotele aby zwiększać ilość gwiazdek i tym samym podnosić prestiż obiektu?

Do trzech gwiazdek

Zacznijmy od tego, że obiekt noclegowy chcący nazywać się hotelem, musi oferować przynajmniej 10 pokoi. Te jednogwiazdkowe posiadają pokoje z dostępem do łazienki (nawet takiej na korytarzu) oraz podstawowe wyposażenie: łóżko, szafę, nocną szafkę i umywalkę. Hotele z jedną gwiazdką więcej oferują ponadto odbiornik telewizyjny w pokojach, telefon, śniadanie, wymianę pościeli dwa razy w tygodniu. Pokoje muszą być zamykane na klucz, a obiekt powinien udostępniać małą salę spotkań. Trzy gwiazdki to już większy standard. Pokoje w takim hotelu powinny posiadać klimatyzację, a obsługa, na życzenie gościa, codziennie wymienia pościel i ręczniki na nowe. Dodatkowo hotel trzygwiazdkowy musi udostępniać swoim gościom dobrej klasy restaurację, centrum odnowy oraz sale konferencyjne. Wystrój pokoi w takim hotelu zazwyczaj jest dużo przyjaźniejszy niż w obiektach o niższym standardzie.
polskie_hotele_licznana_gwiazdki - Copy 1_Easy-Resize.com

Więcej gwiazdek = większy komfort

Hotele z kategorii czterech gwiazdek oferują dobrze wyposażone biznesowe centrum, bar, często kompleks basenowy wewnętrzny lub zewnętrzny oraz siłownię. Dodatkowo pokoje posiadają dostęp do internetu, są wyciszone i wyposażone w dźwiękoszczelne okna. Profesjonalna obsługa stara się spełniać każde życzenie gości, a same pokoje są urządzone z dbałością o najnowsze trendy. Najwyższy standard w Polsce posiadają hotele pięciogwiazdkowe. Poza wyżej wymienionymi udogodnieniami, taki hotel charakteryzuje się również nowoczesną techniką zabezpieczeń. Obsługa pięciogwiazdkowego hotelu musi sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Takie hotele odznaczają się też dogodną lokalizacją – w ścisłych centrach miast lub blisko najczęściej odwiedzanych atrakcji.

Wyżej niż pięć to już… siedem

Na palcach jednej ręki można policzyć hotele, których standard jest… siedmiogwiazdkowy. Burl al Arab powstał w Dubaju i został umieszczony na sztucznej wyspie, dzięki czemu zyskał sławę na całym świecie, a cennik doby hotelowej przyprawia o szybsze bicie serca (to nawet 30 tysięcy złotych za dobę!). Pierwszy europejski hotel o takim standardzie to Canal Grande w Wenecji. Cena za noc to nawet 15 tysięcy złotych, a w zamian goście otrzymują między innymi kolację w sali balowej, masaże stóp oraz korzystanie z biblioteki wyposażonej w złote ściany. Luksusowy obiekt powstał na fundamentach XVI-wiecznego budynku, a jego wnętrza zdobią freski włoskiego malarza Giovanniego Battisty Tiepolo. Możemy uczyć się od najlepszych i stawiać nowe, luksusowe budynki, jednak nic nie zrekompensuje polskiej gościnności i naszego wspaniałego klimatu – od błękitnego Bałtyku „po samiuśkie Tatry”!
More from Julia Bortkiewicz
Lolly Polly
Nasza oferta pełna jest przede wszystkim wybornych słodkości – ciasteczek, cukierków i...
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *