Farba termoizolacyjna — zastosowanie, właściwości, zalety

Czeka cię remont obiektu? A może właśnie podwyższasz jego standard dobudowując basen dla gości? Pomyśl o innowacyjnych rozwiązaniach, które łączą ponadczasowy design z praktycznym zastosowaniem. Jednym z nich jest farba termoizolacyjna GoTherm®.

Z tego artykułu dowiesz się:

– jak działa farba termoizolacyjna GoTherm®?
– jakie właściwości farby są ważne w hotelach?
– w jakich pomieszczeniach warto ją wykorzystać?

Przewodność, promieniowanie, konwekcja

Te 3 procesy mają na celu przekazanie ciepła. Pierwszy z nich jest bardzo często spotykany podczas ocieplania budynków — do jego przeprowadzenia stosuje się popularny styropian lub wełnę. A co z dwoma pozostałymi? Są pomijane podczas standardowych prac, a więc taka prosta forma ocieplania nie jest doskonała. Firma FCOM zdecydowała się to zmienić i stworzyła farby termoizolacyjne GoTherm®, które wykorzystują nie tylko przewodność, ale również promieniowanie. 

Ten zaawansowany technologicznie produkt jest materiałem kompozytowym z żywicy akrylowej zbrojonej ceramicznymi mikrosferami. Powstające w nich podciśnienie skutecznie zwiększa opór cieplny. Farba wykazuje bardzo wysoki współczynnik odbicia promieniowania słonecznego TSR — wynosi on aż 90%.

Farba termoizolacyjna GoTherm® w twoim hotelu

Wiesz już, że możesz nią skutecznie ocieplić ściany. Jednak wśród jej właściwości warto wymienić też inne zalety, ważne między innymi w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, takich jak łazienki. Zastosowanie tej farby zapobiega wytrącaniu się kondensatu, który odpowiada nie tylko za utratę ciepła, ale również za zniszczenie powierzchni. 

GoTherm® doskonale sprawdza się też na zewnątrz. Odbija promieniowanie, dzięki czemu podczas gorących dni ciepło nie dociera do wnętrz odbierając komfort gościom. Farba stworzona przez FCOM wykazuje właściwości antybakteryjne i grzybobójcze, co potwierdzają badania wykonane w Laboratorium Mikrobiologii. Produkt efektywnie zabezpiecza gorące powierzchnie, co z kolei można wykorzystać w restauracyjnych kuchniach.

GoTherm®

Farby termoizolacyjne

Hotelowy basen bez pleśni i grzybów

Właściciele basenów i aquaparków doceniają właściwości farby termoizolacyjnej GoTherm®. Świetnie sprawdza się również przy saunach, gdzie panują różnice temperatur i duża wilgotność. Skraplająca się para wodna jest środowiskiem sprzyjającym namnażaniu się pleśni i grzybów, co skutkuje nie tylko nieestetycznym wyglądem, ale przede wszystkim jest niebezpieczne dla gości. Usuwanie tego typu wykwitów jest czasochłonne i pożera ogromne sumy pieniędzy, które trzeba wydać na profesjonalne środki, ekipę odgrzybiającą i naprawianie szkód.

Farba GoTherm® efektywnie rozprawia się z tym zagadnieniem, dlatego jest tak chętnie wybierana do malowania ścian i powierzchni w obiektach basenowych. Warto wspomnieć, że produkty FCOM możesz wybrać w różnych pojemnościach i dostosować je kolorystycznie do każdego wnętrza lub elewacji. Warto już teraz odwiedzić sklep producenta i przejrzeć dostępne propozycje.

 

More from Julia Bortkiewicz
Elkamino Dom
Elkamino Dom zajmuje się produkcją cementowych płytek ze starej cegły.
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *