Duży parasol ogrodowy — jak wybrać?

krzeslo-stolowe-z-niebieskim-parasolem-na-podworku_49071-8637_Easy-Resize.com (1)

Sezon turystyczny od kilku lat nie trwa wyłącznie w czasie wakacji. Turyści zwiedzają ciekawe miejsca już wczesną wiosną, a do codzienności wracają jesienią. Zima oczywiście również jest okresem urlopowym, ale ona ma niewiele wspólnego z wypoczynkiem w ogrodzie :)

Z tego artykułu dowiesz się:

– czy jest ci potrzebny duży parasol ogrodowy?
– jak go wybrać?
– czy duży parasol ogrodowy to wszystko, czego potrzebujesz?

Duży parasol ogrodowy — czy jest niezbędny?

parasol-4x4m-white-Big-Flag_Easy-Resize.com (1)

Duży parasol ogrodowy to przede wszystkim większa ilość gości. Kiedy pogoda sprzyja, zarówno turyści jak i lokalsi szukają przyjemnego miejsca, by zjeść obiad, napić się kawy lub drinka. Jego rolą jest nie tylko ochrona przed deszczem i wiatrem, ale również przed słońcem. Wybierz produkt wysokiej jakości, by klienci restauracji poczuli się komfortowo i bezpiecznie. Żadna dobra impreza w ogrodzie i grill się bez niego nie udadzą.

Ma też inną, ważną zaletę — jeśli kupisz duży parasol ogrodowy z logo restauracji lub hotelu, twój lokal automatycznie zyska w oczach gości. Taki zabieg kojarzy się ze stabilnością, przynależnością do ekskluzywnej grupy. Przy okazji taki emblemat zapadnie w pamięci i może okazać się, że turyści przypomną sobie o nim po powrocie z urlopu, by wystawić ci pozytywną opinię na temat obsługi, jedzenia i ogólnego wrażenia. Jeśli szukasz też innych możliwości inwestycji w dobrze prosperujące miejsce, zobacz NAJNOWSZE WYDANIE magazynu HoReCa Time, w którym prezentujemy ciekawe rozwiązania.

Czym się kierować podczas zakupu?

Parasole-ogrodowe_Easy-Resize.com (1)

Aby zwrócić uwagę osób przechodzących niedaleko lokalu, musisz postawić na oryginalny design. Duży parasol ogrodowy może przybrać okrągłą lub kwadratową formę. Ta druga jest bardziej kojarzona z luksusem podczas gdy pierwsza jest bardzo często widywana również w mniejszych barach czy kawiarniach. Nie można jednak jej umniejszać — potrafi zrobić wrażenie, jeśli jest wykonana z wysokiej jakości materiałów.

I to właśnie kolejna rzecz, o której należy pamiętać. Wysokogatunkowy, duży parasol ogrodowy powinien być stworzony z tkaniny odpornej na warunki atmosferyczne. Ważne, by była również łatwa w pielęgnacji. Nic nie odstrasza klientów tak, jak zaniedbany parasol z widocznymi niedoskonałościami i zanieczyszczeniami. Możesz być pewien, że w takim towarzystwie nikt nie zamówi żadnego dania z karty. A przecież dwoisz się i troisz, by kucharze używali doskonałych, świeżych składników, które łechcą podniebienia. Przy okazji, przeczytaj nasz artykuł „Hiszpańska oliwa Gran Seleccion — co jest w niej niezwykłego?

Pomyśl też, jaki stelaż będzie odpowiedni. Najczęściej są one wykonane z metalu, ale jak dobrze wiesz, ten materiał może źle reagować na wilgoć. Przed zakupem zapytaj więc sprzedawcę, w jaki sposób jest zabezpieczony lub dokładnie zapoznaj się z jego specyfikacją.

Duży parasol ogrodowy to nie wszystko!

Parasol-kwadratowy-z-nadrukiem-4x4-m_Easy-Resize.com

Zadbaj, by chronił twoich gości nie tylko przed nieprzyjemną pogodą. Warto zatroszczyć się też o atmosferę i dokupić do niego dekoracyjne lampki. Wieczorem, gdy organizujesz grill lub szykuje się inna impreza w ogrodzie, ich światło sprawi, że party będzie bezpieczne i przyciągnie uwagę przechodniów. Możesz zainwestować w nowoczesne oświetlenie LEDowe, sterowane pilotem.

Tak ozdobiony duży parasol ogrodowy stanie się oazą dla gości, którzy na pewno opowiedzą swoim znajomym o wyjątkowym czasie, który u ciebie spędzili. Pomyśl też o innych dodatkach, jak na przykład moskitiery chroniące przed komarami, muchami i osami. Sprawią, że klienci poczują się wygodnie i nie będą musieli przeżywać stresu związanego z obawą o użądlenie. 

Wiesz już, jaki duży parasol ogrodowy sprawdzi się w twoim lokalu? Pamiętaj, by umiejętnie łączyć design z bezpieczeństwem i funkcjonalnością. To gwarancja sukcesu.

More from Julia Bortkiewicz
Berndorf Bäderbau
Berndorf Bäderbau - Producent basenów ze stali nierdzewnej
Read More
Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *