Porady

Rozświetl swoje wnętrze

Aranżując wnętrza naszych mieszkań, skupiamy się bardziej na meblach i dodatkach. Jednak dużą rolę pełni oświetlenie.

Lampy mają nie tylko funkcję praktyczną. Odpowiednio dobrane oświetlenie nadaje pomieszczeniu klimat i może być niezwykłą ozdobą. Takie właśnie są lampy Altavola Design, których wygląd jest zachwycający. 

Wpuść magię do swojego wnętrza

Lampy w naszym mieszkaniu nie muszą służyć tylko jako źródło światła. Design oświetlenia może wpasować się we wnętrze, idealnie z nim współgrać. Możemy także, dzięki nim nadać pomieszczeniom charakteru. Znalazłam takie lampy w ofercie Altavola Design

Marka wykorzystuje moc światła. Dzięki odpowiednim formom i wyjątkowemu połączeniu kształtów, lampy są niezwykłą ozdobą każdego pomieszczenia. Przeglądając projekty Altavola Design widzę, jak bardzo lampy mogą magicznie zmienić wnętrze mieszkania w stylową przestrzeń. Nie dziwię się więc, że wykorzystują je architekci z całej Europy. Na szczęście firma zadbała o wszystkich klientów i jej oświetlenie znaleźć możemy w sklepach w 18 europejskich krajach.

Cztery świet(l)ne kolekcje

Okazało się, że nie każda lampa będzie pasować do naszego mieszkania. Altavola Design przygotowała więc cztery kolekcje, z których każdy wybierze coś idealnego do swoich pomieszczeń. Przyjrzałam się tematyce każdej z serii. Wszystkie są od siebie bardzo różne, jednak łączy je wyjątkowy design. Każda z lamp to wyjątkowe połączenie nieoczywistych form.

LOFT IT
Już po samej nazwie możemy się domyślić, że chodzi o lampy loftowe. Co ciekawe, posiadają one żarówki Edison. Altavola Design tworząc te lampy w 2014 roku była pomysłodawcą takiego projektu w Polsce. Pomysł sprawdził się! Obecnie lampy w stylu industrialnym są bardzo popularnym dodatkiem do wnętrz.

MODERN ON
W kolekcji tej znajdziemy lampy w stylu modernistycznym. Nowoczesne modele zaprojektowano w kształcie szklanych kul. Doskonale sprawdzą się one nie tylko jako źródło światła, ale również ozdoba całego pomieszczenia.

LED IT SHINE
Wszystkim osobom, które cenią sobie indywidualny charakter oświetlenia, polecam kolekcję LED. Odważny wygląd lamp niesamowicie uzupełnia nowocześnie urządzone wnętrze. Kolekcja ta powstała już w 2016 roku i obecnie jest bardzo popularna wśród klientów Altavola Design.

PRESTIGE by Altavola
Dwa lata temu klienci po raz pierwszy mogli zapoznać się z tą ofertą. W tej kolekcji oświetlenia dla siebie powinni szukać amatorzy klasycznych, eleganckich aranżacji. Lampy tego rodzaju wyglądają bardzo luksusowo.

A może najnowsze oświetlenie?

Mimo osiągnięcia dużego sukcesu, Altavola Design nie osiada na laurach. Oglądać już możemy kolejne 10 rodzajów lamp: nowoczesne LED “Lunette”, nawiązujące do baśniowych syren “Sirene”, biżuteryjne “Tiffany”, pastelowe wiszące lampy “Papilon”, “Cortina” z akrylowymi, nierównomiernymi abażurami, ponadczasowe “Vitrum”, futurystyczne “Futuro”, lustrzane, szklane lampy “Euforia”, przypominające rozwiany welon “Velo” oraz “LED SHAPE”, czyli LEDowe geometryczne kształty. 

Oferta jest niezwykle bogata. Warto więc poświęcić chwilę na to, by wybrać odpowiednią lampę. Taką, która nie będzie tylko źródłem światła! Oświetlenie może być ozdobą wnętrza i dodać mu niepowtarzalnego uroku. 

Jeśli spodobała ci się oferta takich designerskich lamp, więcej znajdziesz TUTAJ.

Zastanawiałeś się, co z hotelowego wystroju sprawdziłoby się, jako element wyposażenia mieszkania? Koniecznie przeczytaj nasz poprzedni artykuł: Indywidualne podejście do hotelowego designu.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Hotele
Jak wynika z badań Mobile Advertising Forecasts 2017, przeprowadzonych przez agencję Zenith, w 2018 roku 2/3 ludzi na świecie będzie korzystać ze smartfonów. To oznacza, że potencjalny gość odwiedzający obiekt hotelowy prawdopodobnie będzie miał przy sobie własne narządzie, które może ułatwić i uprzyjemnić mu pobyt w hotelu. Dodajmy - narzędzie, które pomoże klientowi i odciąży Waszych pracowników – o ile tylko zainwestujecie w odpowiednie oprogramowanie. Jakiego rodzaju funkcje aplikacji sprawdzają się w hotelach światowych (i coraz częściej polskich)? Czego oczekują goście? Co może ułatwić pracę obsłudze i zarządzającym? Wygoda Życie w XXI w. jest wygodne. Nasza potrzeba wygody jest jedną z przyczyn ogromnej popularności smartfonów. Dlaczego nie wykorzystać tego w hotelu? Dzięki aplikacji na smartfona gość może sam wybrać pokój (biorąc pod uwagę swoje preferencje i budżet), samodzielnie się zameldować i wymeldować. Smartfony powoli zastępują magnetyczne karty-klucze do pokojów. Gość pracuje na narzędziu, które zna najlepiej, nie czeka w kolejce, a personel jest odciążony.
WIĘCEJ
Hotele
Czy podczas pobytu w hotelu spodobał wam się jego wystrój? Są elementy hotelowego designu, które możecie wykorzystać we własnym mieszkaniu. Najlepiej czujemy się we wnętrzach, które są idealnie dobrane do naszych potrzeb. Szukając wyposażenia wnętrz, najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy osób, które są w tym fachowcami. O pracy ze zindywidualizowanymi klientami opowiedziała mi Pani Joanna z firmy Quality, która skupia się na wyposażeniu domów prywatnych, apartamentów i hosteli.
WIĘCEJ