Porady

Piękno na różnych kontynentach

W każdym zakątku świata panie dbają o swój wygląd. Dążenie do piękna odbywa się poprzez różne procesy, adekwatne do miejsca i kultury, w których żyją kobiety. Czy tutaj w Polsce jesteśmy w stanie stworzyć warunki do przeprowadzania nowych zabiegów upiększających?

Azjatki jak z porcelany

Słynna porcelanowa cera Azjatek jest nie tylko zasługą genów, ale również rytuałów oczyszczających. Japonki najczęściej poddają się zabiegowi Oil Cleansing Method, czyli oczyszczaniu twarzy olejami. Używają do tego olejków z migdałów, oliwy z oliwek lub z dodatkiem rozmarynu. Dzieje się tak ze względu na przekonanie, iż woda nie jest w stanie wypłukać skóry z zanieczyszczeń, a olejki pozostawiają cerę nawilżoną i gotową do nałożenia makijażu. Kolejnym sekretem delikatnej urody Azjatek jest masaż twarzy, zwany Tanaka. W Polsce bez problemu można znaleźć odpowiednie kursy przygotowujące do profesjonalnego masażu twarzy.

Australijki radzą

Kobiety z najmniejszego kontynentu świata doskonale wiedzą jak zbawienny wpływ na zdrowie ma witamina D, zwana witaminą życia. Jednak zbyt długie przebywanie na słońcu może powodować szybsze starzenie się skóry. Doprowadza to do pojawiania się zmarszczek, przebarwień, a niekiedy jest przyczyną groźnych chorób skórnych. Jak sobie z tym radzić? Australijki podpowiadają, aby kobiety przebywające w mocno nasłonecznionych miejscach stosowały mocne kremy z filtrem przeciwsłonecznym. Takie kosmetyki powinny znaleźć się w każdym hotelu z zapleczem SPA, który latem zaprasza swoich gości na atrakcyjne pobyty wypoczynkowe.

Skarb prosto z Afryki

Popularne masło Shea przywędrowało do nas z dalekiej Ghany. Tworzy się je z nasion masłosza, które jest w Afryce Zachodniej uważane za święte drzewo. Ten popularny kosmetyk jest idealny na każdą porę roku – zimną chroni przed wysuszeniem skóry, a latem zabezpiecza przed silnym słońcem, gdyż posiada naturalny filtr UV. Ze względu na swój skład (kwasy tłuszczowe, prowitamina A, witaminy F oraz E, alantoina) jest niezwykle uniwersalny – można go stosować do pielęgnacji włosów, twarzy i całego ciała. Masło Shea jest doskonałą podstawą do codziennych zabiegów.


Udostępnij