Aroma Projekt

Aroma Projekt – Zapach dla Twojego Biznesu

Aroma Projekt to agencja marketingu zapachowego, która powstała z myślą o zadowoleniu Klientów. Łączy nas nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja! Pasja do marketingu, sprzedaży, pracy z ludźmi i co najważniejsze pasja do potęgi zapachu. Dodatkowo bogate doświadczenie w branży marketingu zapachowego sprawia, że jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Wdrożenie aromamarketingu nigdy nie było tak proste!

Zapachy, które sprzedają i budują atmosferę

Spokojnie oddychający człowiek dziennie robi około 20 000 wdechów, średnio 15-18 na każdą minutę. Wraz z nimi odczuwamy zapachy dookoła, te przyjemne, jak i te, o których chcielibyśmy zapomnieć. Wszystkie te wonie wiążą się ze wspomnieniami oraz uczuciami, dlatego aromatyzacja pomieszczeń na stałe weszła już do kanonu marketingu sensorycznego. Korzystają z niej supermarkety, hotele, osoby prywatne czy przedsiębiorcy. Choć nie jesteśmy tego do końca świadomi, to w większości sklepów wielko powierzchniowych rozpylane są zapachy, które nęcą i zachęcają do wejścia do lokalu. Wiele tych procesów odbywa się poza logiką i opiera się bardziej na instynktach oraz odczuciach.

Kompozycje zapachowe zawsze się różnią. Mogą wywoływać wrażenie bliskości, podnosić prestiż, kreować domową atmosferę, przypominać beztroskie chwile na łonie natury czy oczarowywać kwiatowymi woniami. Aromatyzacja pomieszczeń w sklepach wielobranżowych czy spożywczych to głównie rozpylanie zapachów, które przesyłają informację do mózgu o świeżych produktach. Często stosuje się kompozycje przypominające woń dopiero co upieczonego chleba, ale też wszystkie olejki o działaniu relaksującym. Dzięki nim Klienci pozostają na dłużej w lokalu, chętniej robią zakupy. Badania pokazują, że także goście hotelowi czy kawiarniani milej wspominają te miejsca, które zapisał zmysł węchu, te, w których ładniej pachniało.

Jak działa aromatyzacja pomieszczeń?

Każda branża jest inna, każdy lokal wymaga stosowania innych rozwiązań oraz budowania konkretnych skojarzeń. Jeden zapach będzie doskonale korespondować z klimatem hotelowej restauracji, inny wzbudzi zainteresowania w sklepie odzieżowym, a inny zadziała relaksująco na pacjentów w prywatnej klinice dentystycznej. Marketingiem zapachowym zajmujemy się od wielu lat, jesteśmy wyczuleni na drobne niuanse oraz potrafimy doradzić wybór konkretnej kompozycji, dlatego aromatyzacja zapachowa w naszym wykonaniu to usługa na najwyższym poziomie.

Przed wykonaniem zlecenia, spotykamy się z Klientem, by poznać jego potrzeby oraz oczekiwania, a także aby poczuć i zrozumieć specyfikę branży oraz emocje, jakie dana marka chce wywołać. Potem przystępujemy do kreowania woni i do doboru olejków, tworzenia autorskich zestawień. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniego dyfuzora zapachowego, który metodą zimnej dyfuzji, skutecznie oraz równomiernie rozprowadza zapachy po całym pomieszczeniu. Aromatyzacja zapachowa z jego udziałem to gwarancja skuteczności oraz pięknych zapachów, które pozytywnie wpłyną na Klientów. Nawet sam dyfuzor to designerska, nowoczesna i elegancka maszyna, która nie rzuca się w oczy, ale koresponduje z charakterem wnętrza.

Jakie usługi aromatyzacji pomieszczeń świadczymy?

Aroma Projekt to profesjonaliści oraz pasjonaci, postrzegający świat poprzez zapachy. Stworzyliśmy kompleksową ofertę, w której znajdują się rozwiązania dla osób prywatnych, dla gastronomii, branży hotelarskiej, modowej, FMCG, medycznej oraz innych. Jako agencja marketingu zapachowego, pomagamy w klasycznej aromatyzacji pomieszczeń, ale też w wyborze kompozycji dla danego projektu czy biznesu. Proponujemy branding zapachowy, czyli stworzenie zestawu woni, które pozytywnie będą kojarzyły się z jedną marką. Stworzymy również indywidualny i charakterystyczny logotyp zapachowy, który prędko utrwali się w świadomości odbiorców.

W swojej ofercie posiadamy aż 500 gotowych zapachów. Na życzenie Klientów, tworzymy również indywidualne i wyjątkowe kompozycje zapachowe, złożone z olejków eterycznych oraz olejków naturalnych. W cenie aromatyzacji pomieszczeń jest również dyfuzor zapachowy, który odpowiada za rozpylanie. Marketing zapachowy jeszcze nigdy nie był tak prosty! Proponujemy najlepszą usługę oraz profesjonalizm w najniższej cenie. Z chęcią podpowiemy jak wykorzystać aromatyzację, by pomogła w osiągnięciu sukcesu biznesowego. Nie ma wątpliwości, że jest skuteczna. Nieustannie potwierdzają to kolejne badania. Zapraszamy do współpracy!